Перші кроки з Нумікон – Інструкція для самостійного застосування

Цей набір призначений для батьків та дітей з ціллю вивчення цифр в домашніх умовах. Для дітей віком від 3 до 5 років.

Підхід Нумікон розроблений з ціллю допомогти вашій дитині побачити зв’язок між числами.
Як правило, діти зазвичай дуже швидко зауважують візуальні закономірності і послідовності.

Кожний вид фігурок Нумікон допомагає дітям побачити зв’язок між числами.
Ці зв’язки надають тверду основу для розуміння дітьми математики і , саме головне, їх здатність робити усне обчислення.

Цей підхід допоможе освоїти початкову математику, яка вивчається в садочку та школі.
Більшість людей, які добре володіють математикою, мають своє власне уявлення про числа і розуміння співвідношення чисел. Підхід Нумікон стимулює дітей до візуального сприйняття чисел і розуміння співвідношення між ними.

Підхід Нумікон надає одночасне сприйняття декількома органами почуттів.
За допомогою візуального спостереження і тактильного дотику ваша дитина буде вивчати, як деталі нумікон співвідносяться одна з одною. Ваша дитина практикується формувати числа руками і очима, коли вона складає фігури і різноманітні форми із деталей нумікон.

Фігури нумікон мають систему
Ви побачите, що отвори у фігурах нумікон влаштовані певним чином, у відповідності до чисел від 1 до 10.
Для кожного числа отвори організовані дуже простим способом – парами. Таким чином, коли фігури нумікон розкладені у порядку зростання, діти зможуть зауважувати важливі зв’язки між числами. Наприклад, кожне послідовне число на 1 більше чим попереднє і, відповідно, на 1 менше ніж наступне. Пізніше, за допомогою фігур нумікон ваша дитина зможе зауважити, як дві четвірки складаються у вісімку, а три двійки – у шістку.

Нотатки
Не дивлячись на то, що заняття на перший погляд достатньо примітивні, за їх допомогою діти знайомляться з важливими математичними ідеями, які є  основою для подальшого розуміння чисел. Ці ключові ідеї коротко викладені на кожній сторінці.

Мова
Математичні терміни, які ваш малюк зможе вивчити в процесі кожної вправи, виділені. Важливим є те, що діти навчаються застосовувати знайомі слова «перед» і «після» в математичному контексті, в якому це значення може бути дещо іншим.

Перед тим як ви почнете…

Вправи в цьому посібнику здатні допомогти вашій дитині набути тверді основи розуміння чисел. Проте, для досягнення найкращого результату, рекомендуємо прочитати наступне.

Підхід нумікон є тільки частиною практики вашої дитини з числами.
Важливо, щоб у доповнення до вправ з нумікон, ви розмовляли з вашим малюком про рахунок, практикували його, а також тренувались розрізняти цифри. Просіть дитину рахувати різні предмети навколо, включаючи отвори нумікон. Звертайте увагу дитини на всі зображення чисел навколо нам в повсякденному житті – номера будинків, сторінок, телефонів, чисел на дорожніх знаках, вітальних листівках, рахунку у грі (наприклад у футболі) і т.п.

Ваші діти проходять найбільш важливе навчання під час гри.
Важливо не поспішати в проходженні вашої дитиною вправ нумікон з цього посібника. Більш того, потрібно бути готовими до того, що ваша дитина буде експериментувати, придумувати свої власні ігри і загалом гратися фігурками, трубочкою і дошкою, навіть якщо вам це здається беззмістовним. Якщо ваша дитина з головою погрузилася  в свої експерименти з елементами посібника нумікон, можете бути певні, що ваша дитина навчається чогось цінного.

Показуйте приклади.
Коли ви хочете показати дитині нову вправу, почніть з прикладу. Почніть самі, потім дозвольте дитині продовжити самостійно, коли він зрозуміє що ви робите. Вчителі називають це «моделювання».

Не заставляйте дитину освоювати матеріал дуже швидко, дайте йому можливість повторювати дії, які він вже навчився. Постарайтесь, щоб ваші переживання про успіх всього заходу не передавались дитині, оскільки цим ви досягнете зворотного ефекту. Всім нам подобається повторювати дії, які в нас добре виходять. Діти в цьому плані – не виключення. Розділяйте радість дітей і заохочуйте їх, коли вони повторюють те, що в них добре виходить.

Давайте дітям гратись з фігурами нумікон самостійно, в той самий час поступово дотримуючись вправам.
На наступних сторінках ви знайдете декілька різних вправ (ігор!), які ви будете проходити разом з вашою дитиною використовуючи предмети, які входять в даний набір. Посібник розрахований на навчання терміном більше ніж рік. Вашій дитині також сподобається грати з предметами набору самостійно, і цей вид пізнавальної гри дуже важливий. За допомогою самостійної гри діти набувають впевненості та досвіду, які будуть важливі на наступних етапах, включаючи більш складні вправи.

Притримуйтесь послідовності, в якій вправи різних рівнів представлені у посібнику.
Дайте вашому малюку достатню кількість часу для самостійної гри, проходьте через різні рівні на карточках поступово, по порядку. Дайте дитині час відчути впевненість у виконанні кожної вправи перед тим як переходити до наступного. Дозволяйте дитині багаторазово повторяти те, що в нього добре виходить. Це дуже важливо для відчуття впевненості вашої дитини і для засвоєння ним свого світу.

Допоможіть дитині створити візуальне уявлення фігур нумікон
Фігури нумікон дають дітям візуальну картину чисел і співвідношення між ними. Виконання прав з предметами, які можна відчути руками, провокують розвиток образного уявлення у діток. Ви можете сказати дитині: «нехай твої пальці стануть твоїми очима» або «спробуй подивитись на фігури нумікон ‘в уяві’».

Також допомагайте дитині рахувати.
Лічба предметів (будь-чого і будь-кого) є дуже важливою частиною цих вправ. Почніть рахувати разом з дитиною, потім поступово залиште йому можливість все більше і більше рахувати самому – ваша дитина вчиться на вашому прикладі. Регулярно питайте «скільки в нас того чи того?» і поступово переходьте до лічби все більших і більших наборів.

Тримайте зіг-зіг книжку в полі зору
Зіг-зіг книжка нумікон є дуже важливим продовженням практики вашої дитини у виконанні вправ. Вона має дві сторони: на одній – числа, на іншій – предмети для лічби. Кожна група предметів в книжці пов’язана з відповідною фігурою нумікон. При спільній роботі над вправами, книжка завжди повинна бути у полі зору і під рукою у вас або вашої дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!